Конкурс Життя Без Сміття

Конкурс «Життя без сміття» направлений на активізацію молоді для її залучення до вирішення екологічних проблем міста, а саме популяризації роздільного збору сміття та формування серед населення міста культури поводження з твердими побутовими відходами. Конкурс є щорічним і проходить з 2012 року охоплюючи всі школи міста, а це 10 навчальних закладів в яких навчаються приблизно 5000 учнів. 


В рамках конкурсу школи змагаються за найбільшу кількість зібраних ресурсів. За час проведення конкурс учнями міста було зібрано більше 95 тон паперу, 5 тон пластику та біля тони відпрацьованих батарейок – а це досить значний вклад в захист нашого життєвого простору. За участь в конкурсі школи отримують матеріальні і грошові призи, які за рішенням учнів витрачаються для створення комфортних умов перебування в навчальних закладах (наприклад: створення шкільного радіо, придбання телевізора в актовий зал, створення кімнат відпочинку і т.д.). За чотири роки конкурсу залучено більше ніж 140 тис. грн. з них направлено на проекти з розвитку шкіл - 75 тис. грн., і що головніше така практика продовжується так, як конкурс є щорічним. Відповідність проекту критеріям оцінки конкурсу «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку в Україні» 


Різноманіття залучених сторін – в ході реалізації проекту залучені різні зацікавлені групи: 

 

- Учнівська молодь з 10 шкіл міста (біля 5000 учнів) – основа цільова група проекту, що беруть безпосередню участь в його реалізації; 


- Батьки учнів (біля 10 тис. чол.) – залучені опосередковано через сортування сміття в сім’ї, які здійснюють діти з батьками та через участь в обговоренні умов конкурсу та надання своїх рекомендацій; 


- Дирекції шкіл (директори та відповідальні особи) – здійснюють координацію конкурсу в рамках школи, приймають участь у погодженні шкільних проектів; 


- Представники бізнесу – являються партнерами проекту, входять в комісію по оцінці шкільних проектів; 


- Посадові особи органу місцевого самоврядування (управління освіти, депутати) – приймають участь в комісії по оцінці проектів, допомагають в організації та проведені заходів в рамках конкурсу.  Дія – завдяки реалізації конкурсу, щорічно в місті Вознесенськ: 

 - Збільшується кількість зібраних вторинних ресурсів і відповідно зменшується кількість несортованого сміття, що в цілому покращує екологічну ситуацію; 


- Залучаються додаткові кошти та реалізуються шкільні міні проекти; - Виховується покоління з високою культурою поводження з твердими побутовими відходами; 


- Формуються молодіжні лідери які отримують навички проектного менеджменту, роботи в команді та ефективної комунікації. Сталий ефект проекту – конкурс «Життя без сміття» ефективно поєднує соціальні, економічні та екологічні фактори, а саме: 


- Соціальні – до проекту залучені різні категорії громадян, призовий фонд конкурсу розподіляється відповідно до потреб основної цільової аудиторії (учнівської молоді) та при її безпосередній участі. 


- Економічні – основним партнером проекту є представник бізнесу, а в умови конкурсу закладені економічні стимули у вигляді заохочувальних і головних грошових призів, які формуються з місцевих джерел за рахунок зібраних ресурсів і потім направляються на шкільні проекти. 


 Екологічні – сам проект є екологічним і крім того, що допомагає формувати культуру поводження з твердими побутовими відходами робить посильний внесок у збереження екології міста, шляхом вилучення частини сміття та направлення його на переробку та через проведення щорічних екологічних акцій, таких як суботники, посади «дерево миру», екологічні флеш-моби, та інші. Новаторська складова – за нашими даними ми першими використали такий комплексний підхід який використовується в конкурсі «Життя без сміття» вперше і вже пізніше почали з’являтися подібні ініціативи в інших населених пунктах. Крім того конкурс має циклічний характер та охоплює не тільки сферу навколишнього середовища , а й сфери місцевого розвитку та виховання молоді. Про унікальність проекту також свідчить інтерес з боку національних ЗМІ, зокрема нещодавно канал ICTV знімав сюжет про перебіг конкурсу. 


 Зразковий характер проекту – проект має високу здатність до впровадження в інших населених пунктах так, як базується на шкільній інфраструктурі та співпраці з бізнесом в сфері роздільного збору сміття. Нам відомо, що подібні ініціативи вже почали з’являтися в інших місцях зокрема в селі Стрижавка Вінницької області. Також розпочалась всеукраїнська акція «Let's Do It! Recycling Campaign», що має схожі принципи з конкурсом «Життя без сміття». Перспективи розвитку конкурсу «Життя без сміття» Наша організація в 2016 році відкрила 3 офіційні представництва в Миколаївській області в містах Южноукраїнськ, Первомайськ та селищі Доманівка. В наших планах запровадити подібні конкурси в містах де відкриті наші представництва. На сьогоднішній день вже є домовленість з міською владою селища Доманівки і ведуться організаційні роботи по запуску конкурсу «Життя без сміття». Згідно зі стратегією розвитку організацію в наступні 3 роки планується відкрити ще 9 представництв в Миколаївській області, в яких в тому числі ми будемо проводити діяльність з впровадження щорічного екологічного конкурсу «Життя без Сміття». У разі перемоги в конкурсі призові кошти будуть використанні для формування головного призового фонду конкурсу «Життя без сміття», проведення інформаційних компаній, а також для запровадження подібних конкурсів в інших населених пунктах Миколаївської області.

Список услуг
м. Вознесенськ, вул. Пушкінська,3/35

+38(05134)3-22-50
  
+38(098)333-22-50
  
+38(099)333-22-50