Новини

Що може нам допомогти прискорити процес компостування?
11 Лютого 2021
Календарна весна вже близько, а це значить що ми можемо розпочати активну підготовку до облаштування компостерів на подвір'ї, якщо ви ще не зробили це. А що може нам допомогти прискорити процес компостування? Наші помічники у компостуванні: -бактерії бокаші, які бувають у вигляді висівок або в рідкій формі. Такий спосіб ще називають “ЕМ-компостуванням” (ЕМ — ефективні мікроорганізми) -спеціальні хробаки, які перероблюють органіку на добрива. Це називається вермікомпостуванням, яке на відіміну від ЕМ-компостування, дозволяє отримати біогумус прямо вдома. Розуміємо, що завести черв’якоподібних домашніх улюблеців — це крок, на який може зважитися не кожен, тому розповімо про просте компостування за допомогою бактерій бокаші, які можна придбати в садовому магазині. Як компостувати вдома за допомогою бактерій бокаші? За допомогою бокаші можна компостувати очистки овочів, яєчну шкаралупу, заварку від чаю, кавову гущу, зів’ялі квіти і не тільки. Не варто туди викидувати смажені та варені продукти, рідини, олію, залишки жиру, м’ясо та кістки і, звісно, усе, що не розкладається. Запліснявілі відходи — табу для компостеру, пліснява може розростися і захопити твій компостер. Іноді може з’являтися біла пліснява уже в компостері. Це — нормально, її боятися не слід. Пропонуємо детально ознайомитись, що можна, а що не можна кидати у компостер нижче. Цю пам'ятку розробила Спільнота Zero Waste Lviv В свою чергу, нагадуємо що вже в квітні ми розпочнемо майстер-класи по виготовленню компостерів. «Проєкт реалізовується за підтримки Міжнародний фонд "Відродження" та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту @EU4USociety #ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus #компостуй_Вознесенськ
Новий склад Миколаївської міської ради: хто став депутатами?
20 Січня 2021
Вже декілька місяців місто Миколаїв живе з новим складом міської ради. Поки обранці восьмого скликання звикають до виконання депутатських обов’язків, кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізувала відкритість, наповненість біографічних відомостей про депутатів восьмого скликання на сайті Миколаївської міської ради.
Організація "життя" в компостері!
28 Грудня 2020
На порозі Новий рік, а це значить що буде тепло та затишно, святково, весело, кожен ставитиме нові цілі на рік майбутній.  Зазвичай, все це супроводжується смаколиками на святковому столі, а  на ранок 1 січня залишки мають потрапити до......компостеру!)
В минулій публікації ми розповідали які мають бути компостери, сьогодні ж про те, як правильно організувати “життя” в ньому!
Процес дозрівання компосту не швидкий, тому застосовують багатоступеневу схему, в якій виділяють:
▶️ шар або окрему секцію для закладки свіжих відходів;
▶️ шар дозрівання;
▶️готовий компост - який ви берете в міру необхідності.
Відходи потрібно викладати шарами, пересипаючи їх землею або раніше приготованим компостом, щоб прискорити процес. Бажано вниз укласти великі фракції (наприклад, гілки), вони слугуватимуть додатковим дренажем. Для всього, що вище, діє правило: чим дрібніше, тим швидше буде готовий компост.
Можна використовувати спеціальні прискорювачі, але за умови достатньої вологості та аерації в цьому необхідності немає.  Про них, ми також розкажемо пізніше.
☑Головне, щоб у купі були азотовмісні продукти, або можна додати азотні добрива. Компост дозріває в середньому півроку, його готовність визначають за запахом – він має пахнути грибами і лісом, але в жодному разі не гниллю.
«Проєкт реалізовується за підтримки  Міжнародний фонд "Відродження" та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту @EU4USociety  
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus
#компостуй_Вознесенськ
Результати співпраці з Бузькою громадою в проєкті  «Захист прав людини та місцева демократія в кризових умовах»
10 Грудня 2020
Протягом вересня-грудня ГО “Агентство економічного розвитку” та Бузька громада плідно попрацювали та готові поділитись результатами. Наша співпраця у проєкті «Захист прав людини та місцева демократія в кризових умовах» розпочалась із аналітичного дослідження громади на предмет використання інструментів локальної демократії в період карантину.
Який компостер обрати?
4 Грудня 2020
Як і анонсували у попередньому дайджесті, розповідаємо про способи компостування вдома!Сьогодні розкажемо про практики компостування у домогосподарствах. Отже, для запуску процесу вам потрібно визначитись з місцем збору органіки - це може бути спеціальний компостер або ж можна закопувати відходи одразу в ґрунт (для цього варто визначитись тільки з земельною ділянкою).  
Обираємо компостер
Компостер - це ємність великого об'єму, яка призначена для приготування високоякісного органічного добрива в домашніх умовах, і в той же час є відмінним рішенням для позбавлення від садового сміття, залишків їжі та іншої органіки.  
Компостери бувають:
металеві;
дерев'яні;
земляні;
пластикові.
Можна придбати готовий компостер, а можна зробити самостійно. Вибір матеріалу для виготовлення достатньо широкий - палети,  використані дошки, шифер та ін. Навесні, в ході реалізації нашого проєкту будуть проведені майстер-класи, щодо виготовлення компостеру власноруч, відвідати який зможуть усі охочі.
Поки визначаєтесь із видом компостеру, ми готуємо наступну публікацію із корисними порадами як правильно організувати “життя” в компостері, яка має бути основа, чергування шарів органіки а також про те, що може допомогти компосту визрівати швидше.  
«Проєкт реалізовується за підтримки  Міжнародний фонд "Відродження" та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту @EU4USociety  
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus
#компостуй_Вознесенськ
1 2 3 4 5
м. Вознесенськ, вул. Пушкінська,3/35

+38(05134)3-22-50
  
+38(098)333-22-50
  
+38(099)333-22-50