Результати оцінювання діяльності депутатів Миколаївської міської ради за четвертий рік повноважень

27 Травня 2020
Результати оцінювання діяльності депутатів Миколаївської міської ради за четвертий рік повноважень
27 Травня 2020
Основна тенденція, яка характеризує діяльність депутатів за четвертий рік їх повноважень, є негативною, оскільки усереднені персональні оцінки депутатів за 2019 рік є нижчими за аналогічні оцінки попереднього року. Про такі результати оцінювання і їх причини розповіли представники ГО «Агентства економічного розвитку» під час онлайн презентації, 27 травня.  

Відповідно до методології Атестації, діяльність депутатів оцінюється за трьома напрямками: “Відкритість та прозорість”, “Доброчесність” та “Підзвітність”. Діяльність по кожному показнику оцінюється по п’ятибальній шкалі, моніторинг здійснювався протягом 2019 року.

Окрім того, роботу депутатів міськради оцінюють місцеві експерти – редактори видань, журналісти, представники громадських організацій. Вони визначають критерії оцінки та визначають трьох кращих, на їх погляд, та трьох гірших депутатів зі складу міської ради. 

Відтак, «5-ку» (відмінно) за результатами атестації не отримав жоден депутат Миколаївської міської ради, «4-ка» стала найвищим балом оцінки і отримав її один депутат - В’ячеслав Янков («Опозиційний блок»).У попередньому періоді оцінювання, 2018 році, депутатів – «відмінників» було 6. 

Найнижчий бал оцінювання - «1», в цьому році має депутат Владислав Андрійчук («Опозиційний блок»), тоді як у 2018 році такої оцінки своєї діяльності не отримав жоден депутат. 

Переважна більшість депутатів (87%) отримали оцінки нижче за середні, оцінку «3 бали» мають 11 представників депутатського корпусу (Олександр Бурганенко, Наталя Горбенко, Артем Грозов, Владислав Єнтін, Сергій Жайворонок, Павло Зоткін, Сергій Ісаков, Тетяна Казакова, Сергій Кантор, Сергій Карцев, Євген Римарь), оцінку «2 бали» - 41 депутат. Задля порівняння, зазначаємо що результати оцінювання депутатів у 2018 році були майже вдвічі кращими. 

Основними негативними чинниками, які і вплинули на зниження рівня результатів оцінювання можна виокремити: порушення організації прийому виборців; відсутність достовірної інформації про прийом та діяльність; зменшення кількості виступів на засіданнях ради; не проведення публічних звітувань перед виборцями, порушення термінів оприлюднення звіту, відсутність звітів; формалізм при написанні звіту про результати діяльності за попередній рік. 

Не вплинули на тенденцію погіршення результатів і низка показників, які дійсно покращились у 2019 році, зокрема присутність на засіданнях ради, експертні оцінки. Основним лідером позитивних оцінок за оцінкою експертів стала Олена Кісельова («Європейська солідарність») (3 оцінки). Основним лідером негативних оцінок за оцінкою експертів став Владислав Андрійчук (4 оцінки),  Ігор Дятлов та Олег Солтис зазначені були тричі. 

З аналітичним звітом про результати атестації депутатів Миколаївськї міської ради можна ознайомитись тут 

За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

Персональні оцінки кожного депутата по кожному критерію дивіться на сайті attestation.in.ua 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
м. Вознесенськ, вул. Пушкінська,3/35

+38(05134)3-22-50
  
+38(098)333-22-50
  
+38(099)333-22-50