ЖЕК під мікроскопом

    Термін реалізації: серпень 2010 р. – жовтень 2010 р.
    Проблема, на вирішення якої спрямовано проект: Невиконання, або часткове виконання договірних зобов’язань по наданню послуг з утримання будинків та прибудинкової території комунальним підприємством «Єдність», єдиним ЖЕКом, монополістом в місті Вознесенськ. Проблема притаманна більшості малих українських міст, в яких порушується антимонопольне законодавство і послуги з обслуговування багатоквартирних будинків надає одне підприємство, підконтрольне місцевій владі. Відсутність конкуренції, старі методи управління та розподілу ресурсної бази, збільшення тарифів на послуги які надаються не належним чином призводять до погіршення ситуації в ЖКГ.
    Мета проекту: Покращення надання послуг за договірними зобов’язаннями комунальним підприємством «Єдність» та підвищення обізнаності населення щодо реалізації своїх прав у доступності інформації з даного питання.
    Завдання проекту:
    1. Отримання інформації про стан виконання договірних зобов’язань комунальним підприємством (надалі – КП) «Єдність».
    2. Оцінка рівня задоволеності мешканців багатоквартирних будинків, якістю та повнотою послуг що надаються КП «Єдність»
    3. Забезпечення поширення інформації про результати моніторингової компанії серед широкої громадськості.
    Короткий опис проекту:
    - Зібрано інформацію про зобов’язання КП «Єдність» по наданню послуг населенню шляхом аналізу рішення виконкому Вознесенської міської ради № 244 від 26.09.2008 р. в якому затверджені тарифи на послуги з утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, а також договори між КП «Єдність» (ЖЕКом) та споживачами послуг.
    - Проведено соціологічне дослідження «Оцінка якості надання послуг ЖЕКом» шляхом опитування 100 респондентів
    - Підготовлено моніторинговий звіт
    - Проведено 10 зустрічей за місцем проживання для роз’яснення переліку послуг, що надаються ЖЕКом та як контролювати їх виконання.
    - Розповсюджено серед мешканців багатоповерхових будинків листівку «За що ми платимо в ЖЕК?»
    - 5 листопада 2010 року було проведено круглий стіл «Презентація результатів проекту «ЖЕК під мікроскопом» за участю громадськості, представників місцевої влади та комунального підприємства «Єдність»
    - Підготовлено пакет інформаційних матеріалів, які увійшли у вкладку газети «День за днем», яка вийшла тиражем 14000 шт.
    Результати проекту:
   - Привернено увагу громадськості до проблем функціонування ЖЕКів;
   - Надано 21 консультацію з них 17 по телефону з приводу відстоювання своїх прав перед ЖЕКом;
   - Під час реалізації проекту було ініційовано створення 6 ОСББ;
   - Проведено широку інформаційну компанію шляхом видання 10 інформаційних матеріалів у місцевій ЗМІ та Інтернет ресурсах.