Ефективне поводження з ТПВ – запорука екологічно чистого та заможного міста

    Термін реалізації: грудень 2009 р. – січень 2010 р.
    Проблема, на вирішення якої спрямовано проект: Так сьогоднішній день в місті Вознесенську загострилась необхідність розширювати територію міста охоплену роздільним збором сміття так як переважна більшість майданчиків для збору ТПВ обладнана тільки 1-2 контейнерами для змішаного сміття, які не витримують навантаження і вже, через декілька годин після вивозу сміття комунальним підприємством, бувають заповнені, що спричиняє швидкий ріст звалища сміття навколо. Враховуючи контейнерний вивіз сміття в місті, звалище, що утворилось навколо контейнера залишається там на довго, а мешканці прилеглих територій змушені миритись з таким сусідством, що в свою чергу негативно впливає на екологічну та санітарну ситуацію в районі. Також, важливим аспектом є і той факт, що близько 50 % відходів, що вивозяться на міське звалище, можуть бути використані, як вторинні ресурси при відповідній переробці та приносити додаткові надходження громаді, а не навпаки – потребувати коштів на утилізацію, займаючи дорогоцінне місце на переповненому міському полігоні ТПВ та негативно впливаючи на екологічну ситуацію в місті. Актуальність та реальна необхідність здійснення сортування та роздільного збору сміття зрозуміла місцевій владі, але без реальної підтримки та участі у цьому процесі кожного громадянина міста, здійснення вищезазначених заходів не можливе. Широке інформування мешканців про проблему та її вплив на екологічну ситуацію, дозволить активно залучати громаду до сортування та роздільного збору ТПВ в місті, а результати отримані в перспективі будуть поширені на всю його територію та сусідні громади.
    Мета проекту: Покращення екологічної ситуації в місті шляхом залучення мешканців міста до сортування та роздільного збору твердих побутових відходів.
    Завдання проекту:
    1. Розширення території міста охоплену роздільним збором сміття
    2. Проведення інформаційної компанії щодо роздільного збору ТПВ серед населення міста
    Короткий опис проекту:
    - Створено 17 майданчиків з контейнерами для роздільного збору сміття.(фото)
    - Розклеєні 300 оголошень про запроваджений роздільний збір сміття на під’їздах 75 багатоповерхових будинків.
    - Розроблено та видано брошуру «Сортувати чи не сортувати? Зроби правильний вибір!» (брошура)
    - Організовано 10 інформаційних зустрічей з громадянами за місцем проживання.
    - Проведено 5 презентацій в школах міста, таким чином кількість мешканців проінформованих про запроваджений роздільний збір сміття та його переваги сягнула 10-15 тис.
    - За 1 місяць роботи майданчиків було зібрано близько 50 м3 вторинних ресурсів.
    - За рахунок збільшення кількості контейнерів покращилась екологічна ситуація в місті.
    - На 5% зменшилось обсяги щоденного вивозу сміття на міське звалище.
    - В рамках проекту було підготовлено 10 інформаційних матеріалі для розміщення в ЗМІ. Також інформація розповсюджувалась шляхом розміщення на Інтернет ресурсах – офіційний сайт міста та сайт організації, інформаційні портали «Гурт» УКРІНФОРМ та Громадський простір. Окрім того інформація про проект та його результати прозвучала в інтерв’ю радіо «Ера».
    Результати проекту: таким чином 80% території з високо поверховою забудовою охоплено роздільним збором сміття.