Інтенції про цьогорічний бюджетний процес

 

Як показав моніторинг плюсів у цьогорічному процесі бюджетування більше, ніж недоліків. Перш за все бюджет міста сформований своєчасно - проект був розроблений заздалегідь і прийнято одразу після отримання показників міжбюджетних трансфертів. І ніяких вам тимчасових розписів. 
У моніторингу проведеному Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» Вознесенськ отримав 17 балів з 20 можливих, що взагалі є одним з найкращих показників серед українських міст. Чудовий результат, навіть вищий, ніж у обласного центру. У міської влади все гаразд з дотриманням необхідних формальностей і навіть козирі у рукаві, наприклад трансляція засідань комісій на Youtube. Таким мало хто може похизуватись. Це стосовно бочки меду. Ложка дьогтю – не було громадських слухань, консультацій і взагалі взаємодії з громадськістю з боку влади. Можна заявити «інші теж не проводять», «це все формальності на папері», «людям байдуже», але якщо наступного року все зробити так само, але додати хоча б брифінг з журналістами і активістами – вийде майже ідеальний результат, якого в Україні ще не було і який розлетиться по всьому громадському середовищу. 
Ще одним позитивним нововведенням стане впровадження громадського бюджету, себто грошей на конкурс проектів «в межах однієї вулиці». Проекти переможці будуть профінансовані з міського бюджету, для цього заплановано 500 тисяч гривень.