Оприлюднено проект бюджету Вознесенська на 2018 рік.

Проект міського бюджету опублікували на сайті міської ради - http://voz.gov.ua/material/6610.

22 грудня відбудеться сесія міської ради, на якій цей проект буде затверджений.

 У Вознесенську найпрозоріший бюджет в Україні?

В кожній сфері є критерії за якими визначають «нормальність». Що стосується бюджетного процесу, то в Україні не так давно нормальною вважалася процедура «зібратись у кулуарах, тихо проголосувати бюджет, тихо його розпиляти». Людям залишалося лише здогадуватись, що ж відбувається у тому «чорному ящику».

Проте, купа нових вимог протирічить закритості системи: тут тобі і оприлюднення проектів, і анонсування проведення сесій, і дотримання термінів, і громадські обговорення, і доступність інформації. На папері – просто рай для громадськості і активістів. У реальності – багато вимог просто нехтуються, ідеальним процес прийняття рішення не зроблений ніде.

Попри неідеальність, бюджетний процес у Вознесенську можна назвати одним з найвідкритіших в Україні і ставити у приклад, хоча б тому самому Миколаєву.

Серед дотриманих вимог: наявність на сайті проекту рішення бюджету майже за місяць перед розглядом, можливість вільної участі на сесії міської ради, наявність даних про персональні голосування кожного депутата з кожного рішення, наявність стенограм сесій, проведення електронних консультацій. Як вишенька на торті – прямі трансляції засідань сесій міської ради і профільних комісій на Youtube, до чого більшість навіть великих міст України не дійшла.

Все це робить Вознесенськ одним з лідерів у сфері прозорості бюджетного процесу в Україні. З мінусів – не проводилося громадське обговорення бюджету, на сайті ради про це немає жодної згадки та відсутність узагальнених новин за підсумками сесій міської ради.

Youtube-канал Вознесенської міської ради:

 

https://www.youtube.com/channel/UCcWXWHeggebcgizCK9vkCkw/videos