Держбюджет 2018 – прийнято!

7 грудня Верховна Рада ухвалила рішення про бюджет України на 2018 рік. Розмір цього бюджету – 913 мільярдів гривень, з 128 мільярдів буде перерозподілено між органами місцевого самоврядування.

62 мільярди витратять на покриття базових потреб сфери освіти у містах та об’єднаних територіальних громадах, 57 мільярдів - на забезпечення сфери охорони здоров’я, ще 8 мільярдів становитиме дотація, переважно вона буде спрямована у невеликі міста та ОТГ, а 5,4 мільярди відберуть реверсною дотацією у заможних великих міст.    Дотаційним рекордсменом стане Тячівський район Закарпатської області, який отримає від держави 112 мільйонів гривень, а головним донором для дотацій стане Дніпро у якого «реверсують» захмарні 529 мільйонів гривень.

Держбюджет 2018 – що отримає Вознесенськ?

Децентралізація в Україні перейшла у ту фазу, коли пряники вже роздали, а кнути тільки почали діставати. Вже 5 років поспіль міста в Україні живуть з великий профіцитом, бо болюча частина реформ вводиться надто поступово, на радість місцевій владі. Цьогорічні правки, представлені у першому проекті держбюджету, так і не були реалізовані, бо у кулуарах парламенту наштовхнулись на тиск з боку депутатів-мажоритарників, тому у 2018 році картина міських фінансів мало змінилася і переживати з приводу можливої недостачі коштів не варто.

 

Вознесенськ у 2018 році з державного бюджету отримає 91 мільйон гривень – 44 мільйони на утримання сфери освіти і 47 мільйонів на медицину. Для порівняння, два роки тому цифри були майже ті ж самі – 34 і 44 мільйони відповідно.