Відбувся Круглий стіл на тему: «Обговорення змін в законодавстві, що стосуються ОСББ»

У Вознесенку  на базі ресурсного центру підтримки  ОСББ 30 січня відбувся Круглий стіл на тему: «Обговорення змін в законодавстві, що стосуються ОСББ».

На заході були присутні представники об'єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Вознесенська, заступник міського голови Вознесенської міської ради, спеціаліст  управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради,бухгалтер ресурсного центру підтримки ОСББ, виконавчий директор громадської організації Агентство економічного розвитку м. Вознесенськ.

У заході також взяли участь представники Вознесенського ресурсного центру підтримки ОСББ, представники громадської організації «Агентство Економічного Розвитку», депутати Вознесенської міської ради.

Одним з головних питань будо питання змін в законодавстві щодо механізму відшкодування пільг та субсидій.

Згідно з новими нормами законодавства відбулись зміни в проведенні розрахунків по нарахованих субсидіях та пільгах. Наказом Міністерства фінансів України від 04.01.2018 № 1 «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 р. № 256, та взаємодії учасників таких розрахунків» затверджено порядок проведення органами Казначейства розрахунків у частині здійснення видатків місцевих бюджетів, передбачених на надання пільг та  житлових субсидій населенню для  оплати електроенергії, природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання), послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Заступник міського голови Юрій Сметана який відповідає за  питання комунальної власності, житлові, земельні, енергозбереження. Виступив та виразив свою позицію щодо «відкриття рахунків ОСББ в державному казначействі» для перерахунку пільг та субсидій. «Я раджу поки почекати роз’яснень з кабінету міністрів, радити не відкривати рахунки я Вам не можу»

Юрисконсульт Ресурсний центр підтримки ОСББ у м. Вознесенську у в особі Заворотченко Олени презентувала  аналітичну інформацію щодо «отримати пільги  та субсидій за 2017» розповіла про ситуацію  яка відбувається у країні: «Новий механізм виплати субсидій фактично заблокував відшкодування підприємствам ЖКГ, ОСББ пільг і субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг».  Освітила позиції мін регіон буду та інших сторін.

Спеціаліст  управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради   Тапалова Наталья роз’яснила подальші кроки які потрібно зробити для отримання субсидій та пільг ОСББ за 2017 рік.

 В ході виступу зазначила який потрібен перелік документів для  відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання для отримання коштів за надані пільги та субсидії в органі Казначейства.

Присутні на круглому столі голови ОСББ внесли пропозицію по закриттю рахунків та розірвання договірних відносин з управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради. На цю пропозицію спеціаліст заявив: «Рішення щодо розірвання договірних відносин повинно бути прийнято колегіально на загальних зборах співвласників будинку, мені потрібні підстави для списання заборгованості по пільгах та субсидіях у разі згоди співвласників».

В рамках теми круглого столу були також  розглянуті питання оптимізації витрат в ОСББ проаналізовано позитивні і негативні сторони різних форм трудових відносин з працівниками та підрядниками. Розглянуті питання щодо відновлення ОСББ в реєстрі неприбуткових організацій.

За результатами круглого столу було підготовлено відео звернення до кабінету міністрів України з вимогою відшкодувати пільги та субсидії за 2017 рік безпосередньо на банківський рахунок та зробити кроки для монетизації субсидії у 2018 році.

Вознесенськ взяв участь у цій естафеті завдяки запрошенню від представників ОСББ міста Бердянська та передав естафету м. Южноукраїнськ

Також присутніми  було підписано письмове колективне звернення до Кабінету Міністрів України.

Захід організовано в рамках проекту «НОМЕ - На шляху до реформ житлового сектора: підвищення потенціалу об'єднань власників житла в Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні».

 

Детальну інформацію про семінар можливо отримати:

Олександр Ревебцов, менеджер проекту,  "Агентство Економічного Розвитку", м.Вознесенськ            aerbox@ukr.net,тел: 05134-3-22-50, 0666-105-898.