Доманівка перебуває на шляху створення ОСББ

На сьогодні, Доманівка лише перебуває на шляху створення ОСББ. Багато, хто консультується у Ресурсному центрі підтримки ОСББ, багато обговорюють ці питання самостійно, приймають рішення або не приймають взагалі. Хтось боїться відповідальності, хтось боїться невідомості…
Але відповідно до Програми економічних реформ України, прийнятої Президентом України, ОСББ буде впроваджуватись на обов’язковій основі. Тому варто замислитися, як ця норма закону буде діяти, як ми будемо брати участь у цьому процесі і як це вплине на кожного мешканця багатоквартирного будинку.
Цього не треба лякатись. Безальтернативності не існує, але і міжнародний і наш історичний досвід, і практика, і здоровий глузд показують нам, що ОСББ – це, мабуть, хай і не єдиний, але найкращий шлях для України і для нашої громади. І ось чому.
Створення ОСББ не означає, що ви повинні відмовитись від послуг сторонніх організацій та перейти на самообслуговування. За вашим рішенням ОСББ може прийняти одну з альтернатив: самостійно забезпечувати утримання і ремонт вашого будинку; передати його на обслуговування до будь-якої приватної керуючої компанії, або взагалі залишити все без діла..(хай завалиться).
Ви самостійно станете визначати розмір витрат, необхідних для утримання вашого будинку і прибудинкової території. Крім того, після створення ОСББ для вас зберігається встановлений законодавством порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги та житлових субсидій.
Ви станете самостійно розподіляти кошти, що вносяться у якості квартплати, визначати порядок здійснення ремонтних робіт, черговість придбання матеріалів та обладнання, необхідного для утримання будинку. А правління ОСББ буде зобов'язано звітувати перед вами про кожну витрачену копійку.
ОСББ створюється виключно з метою задоволення ваших потреб і не отримує прав ані на ваші квартири, ані на інше ваше особисте майно.
Крім того, орган місцевого самоврядування, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок до передачі на баланс об'єднанню, бере участь в організації та фінансуванні першого після передачі на баланс капітального ремонту будинку відповідно до законодавства (ч.1 ст.24 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»). Ви визначаєте види та обсяги ремонтних робіт в будинку та контролюєте їх якість.
ОСББ - це як реєстрація шлюбу. Без створення ОСББ ви – жителі багатоквартирного будинку - живете немов цивільним шлюбом: обов'язки маєте ті ж самі, що і у шлюбі, а ось прав – аж ніяких.
З чого треба почати, щоб створити ОСББ? Створити ініціативну групу зі створення ОСББ (така група повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у Вашому будинку), та повідомити про це державну адміністрацію Вашого району.
Тепер, коли ви знаєте, що таке ОСББ, погляньте на свій будинок, на свою власність по-новому. Це все - ваше. Ось же воно: і клумба з неполитими квітами біля будинку, і вибиті вікна, розбиті ліхтарики в рідному парадному, і двері, що покосилися. Все це - лише ваше. І більше нічиє. Воно потребує вашої турботи.
Якщо вас і досі турбують якісь питання чи переживання – зверніться до нашого Ресурсного центру підтримки ОСББ. 
Ми знаходимося в приміщенні Доманівської селищної ради (2 поверх).

Консультацію також можна отримати за телефоном 0667540903, 0684721778 Светлана Матвеева

Ми обов’язково допоможемо розібратися у всіх законодавчих документах та надамо методичну підтримку.