В місті Южноукраїнськ відбувся семінар на тему: «Голова правління: обов’язки та відповідальність. Ефективний кошторис».

07 листопада 2017 року в місті Южноукраїнськ відбувся тренніг на тему: «Голова правління: обов’язки та відповідальність. Ефективний кошторис».

Ініціатор проведення семінару – Ресурсний центр підтримки ОСББ м. Южноукраїнськ  при громадській організації «Агентство економічного розвитку»

 У семінарі взяли участь: голови ОСББ м. Южноукраїнськ,члени правління, та представники ревізійних комісій.

На початку семінару менеджер проекту Олександр Ревебцов зазначив, що питання повноважень та обов’язків голови правління ОСББ хоча і зазначені у Законі Україні та прописані в типових статутах, потребують деталізацій.

В залежності від форми управління будинком та трудових відношень є різні шляхи регулювання цього питання.

Один з варіантів, що було розглянуто в ході семінару це визначення повноважень та функціональних обов’язків через затвердження посадової інструкції.

Окремо було розглянуто питання правильного оформлення трудових відносин з головою правління.

Для учасників семінару було підготовлено роздаткові матеріали з методикою складанні інструкцій та прикладом. Зроблена пропозиція щодо доопрацювання та надання рекомендацій до Юристконсульт Заворотченко Олена в ході семінару провела воркшоп щодо розробки дієвого кошторису. 

Робота  групах була досить активна. В процесі було напрацьовано багато матеріалу щодо визначення статей кошторису змінних та фіксованих, були проаналізовані фактори змін статей та розроблені альтернативні шляхи перерозподілу коштів у разі потреби або економії. 

  

Наприкінці семінару будо розглянуто питання щодо ефективного складання та використання  кошторису. Кошторис повинен бути не тільки формальним документом, але і зручним у використанні  членами правління, а також зрозумілим для мешканців. Тому, як зазначив експерт, доповідна записка до кошторису це невід’ємна його частина що дозволить пояснити кожну його статтю. 

Керівник ресурсного центру підтримки ОСББ м. Южноукраїнськ Андрієва Ольга, зазначила, що питання розробки ефективного кошторису та описової частини на сьогодень дуже актуальне оскільки закінчується рік і нашим ОСББ потрібно планувати діяльність на 2018.