Агенство Економічного Розвитку: Впровадження енергоефективних заходів в ОСББ:технічні та фінансові аспекти

Впровадження енергоефективних заходів в ОСББ:технічні та фінансові аспекти

29.09.2017 року в м. Очакові в приміщенні актового залу Лісового господарства за адресою: пр. Леніна, 5 м. Очаків  відбувся тренінг на тему: «Впровадження енергоефективних заходів в ОСББ:технічні та фінансові аспекти».   

Організатором семінару є ГО «Агентство Економічного Розвитку»  в співпраці з ГО «Центр громадського розвитку» м. Очаків.

Метою семінару є підвищення рівня обізнаності керівників багатоквартирних будинків з питань енергоефективності та використання фінансових інструментів проведення енергоефективних заходів в будинках

          Під час тренінгу Олександр Ревебцов  менеджер  ГО«Агентство Економічного Розвитку» розповів  про актуальні можливості впровадження енергоефективних заходів будинках та їх важливість.

          Окремим питанням було розглянуто практичні аспекти аналізу та контролю теплових витрат за допомогою тепловізійної зйомки будівлі.  «Проведення тепловізійної зйомки дозволяє оцінити стан теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій», -зазначив експерт під час виступу.

          Також були розглянуті основні технології утеплення та матеріали що використовують при проведенні робіт. Окрему увагу було приділено типовим помилках при проведенні термомодернізації.

         Одним з питань, що хвилювало представників багатоквартирних будинків, це фінансування заходів з енергозбереження та їх підтримка з боку місцевої влади. Тому окремий блок тренінгу було присвячено фінансовим механізмам здійснення енергоефективних заходів.

        Вході тренінгу  стало зрозуміло, що для підвищення організаційної спроможності ОСББ використання нових фінансових інструментів  в м. Очакові необхідно створення ресурсного центру підтримки ОСББ . Серед учасників було проведено анкетування щодо виявлення потреб ОСББ м. Очаків в послугах, що зможе надавати майбутній ресурсний центр підтримки.

         Голова ГО «Центр громадського розвитку» м. Очаків. Олексій Земляний  ознайомив присутніх про зміни в законодавстві Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»  та обговорили можливі шляхи подальших дій.

       Під час виступу виконавчий директор ГО «АЕР» Аверков Сергій  запропонував присутнім створення револьверного фонду, як механізму фінансування першочергових заходів з енергозбереження(заміни дверей, вікон та системи освітлення місць загального користування).

         

Більшість присутніх підтримали ідею створення револьверного фонду. Громадська організація запропонувала в рамках проекту зробити стартовий внесок в розмірі 70 тис. грн.  та оголосила конкурс міні проектів на проведення заходів з енергозбереження для ОСББ м. Очаків

 

Захід організовано в рамках проекту «НОМЕ - На шляху до реформ житлового сектора: підвищення потенціалу об'єднань власників житла в Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні».

Детальну інформацію про семінар можливо отримати:

Олександр Ревебцов, менеджер проекту,  "Агентство Економічного Розвитку", м. Вознесенськ

 

aerbox@ukr.net, тел: 05134-3-22-50, 0666-105-898.