Агенство Економічного Розвитку: Впровадження енергоефективних заходів в ОСББ: технічні та фінансові аспекти

Впровадження енергоефективних заходів в ОСББ: технічні та фінансові аспекти

27.09.2017 року в м. Первомайську в приміщенні  малої зали виконкому Первомайської міської ради за адресою вул. Грушевського, 3 відбувся тренінг на тему: «Впровадження енергоефективних заходів в ОСББ: технічні та фінансові аспекти».   

 

   Організатором тренінгу виступив ресурсний центр підтримки ОСББ ГО «Агентство економічного розвитку» в м. Первомайськ.

Метою семінару є підвищення рівня обізнаності керівників багатоквартирних будинків з питань енергоефективності та використання фінансових інструментів підтримки енергоефективних заходів в будинках

         

  Під час тренінгу Сергій Трандафіл енергоменеджер ГО «Агентство Економічного Розвитку» розповів  про актуальні можливості впровадження енергоефективних заходів будинках та їх важливість.

          Окремим питанням було розглянуто практичні аспекти аналізу та контролю теплових витрат за допомогою тепловізійної зйомки будівлі.  «Проведення тепловізійної зйомки дозволяє оцінити стан теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій», -зазначив експерт під час виступу.

          Також були розглянуті основні технології утеплення та матеріали що використовують при проведенні робіт. Окрему увагу було приділено типовим помилках при проведенні термомодернізації.

         Одним з питань, що хвилювало представників багатоквартирних будинків, це фінансування заходів з енергозбереження та їх підтримка з боку місцевої влади. Тому окремий блок тренінгу було присвячено фінансовим механізмам здійснення енергоефективних заходів.

       Під час виступу виконавчий директор ГО «АЕР» Аверков Сергій  запропонував присутнім створення револьверного фонду, як механізму фінансування першочергових заходів з енергозбереження(заміни дверей, вікон та системи освітлення місць загального користування).

         Створення фонду дає повштох для підняття рівня організаційної спроможності ОСББ в  використанні фінансових інструментів, таких як «теплі кредити». Активність та зацікавленість ОСББ, як співзасновників фонду допомогла б у вирішенні питань фінансової підтримки цієї ініціативи  з боку місцевої влади.

       

  Більшість присутніх підтримали ідею створення револьверного фонду. Громадська організація запропонувала в рамках проекту зробити стартовий внесок в розмірі 100 тис. грн.  та оголосила конкурс міні проектів на проведення заходів з енергозбереження для ОСББ м. Первомайськ.

 

Захід організовано в рамках проекту «НОМЕ - На шляху до реформ житлового сектора: підвищення потенціалу об'єднань власників житла в Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні».

 

Детальну інформацію про семінар можливо отримати:

Олена Сабліна - керівник ресурсного центру підтримки ОСББ м. Первомайськ

 т.099-904-47-959

Олександр Ревебцов, менеджер проекту,  "Агентство Економічного Розвитку", м. Вознесенськ

aerbox@ukr.net, тел: 05134-3-22-50, 0666-105-898.