16 серпня 2017 року в приміщенні школи №9 м. Первомайська відбувся семінар на тему: "Створення та ефективне функціонування ОСББ".

 

         

Ініціатор проведення семінару – Ресурсний центр підтримки ОСББ м. Первомайська  при громадській організації «Агентство економічного розвитку»

 

У семінарі взяли участь: головний спеціаліст відділу розвитку та експлуатації житлового фонду Управління житлово-комунального господарства Первомайської міської ради, директор комунального підприємства  «Затишок» та представники громадської організації «Агентство економічного розвитку».

На семінарі розглядали питання щодо створення ОСББ та проблем обслуговування багатоквартирних будинків району «Сахарний завод».

Юрисконсульт  ГО «Агентство економічного розвитку» Заворотченко Олена висвітлила низку актуальних питань: нормативна база щодо створення та діяльності ОСББ, етапи створення, формування реєстру співвласників,скликання та проведення установчих зборів, підготовка проекту статуту, державна реєстрація тощо.

            Шпак Юрій (спеціаліст відділу розвитку та експлуатації житлового фонду) розповів присутнім, які кроки потрібно зробити ОСББ щоб прийняти будинок в управління, а саме:

·                     необхідно прийняти рішення на загальних зборах про прийняття будинку в управління.

·         написати заяву до міської ради про бажання прийняти в управління будинку;

·         увійти у склад комісії по передачі будинку;

·         підписати акт приймання-передачі будинку в управління.


  Як зазначив виступаючий: «При передачі будинку в ОСББ слід керуватися наказом Міністерство з питань житлово-комунального господарства України №13 від  02.02.2009  «Про затвердження Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд».

В ході семінару директор комунального підприємства «Затишок» Лисий Олександр відповів на чисельні запитання учасників серед яких:

-Чому ФОП «Горбенко І.І.(що за результатом конкурсу здійснює обслуговування будинків та прибудинкових територій 28 будинків району «Сахарний завод»)  не з’являється на комісії в міську раду щодо його діяльності ?

- Балансоутримувачем житлового фонду є КП «Затишок» по мікрорайонам були проведені конкурси на управителів по району «Сахарний завод» переміг ФОП Горбенко І.І. .

Чи існують категорії житла в  місті Первомайську і якою повинна бути оплата за житло в нашому районі?!  

- Так існує, а Ви вважаєте що повинні сплачувати менше, чим старіший житловий фонд тим більше він потребує витрат.

Чи робите Ви капітальні ремонти в будинках ?

-Кожен конструктивний елемент  має свій термін експлуатації. Ми відслідковуємо та подаємо перелік обектів для капітального ремонту на міську раду кожного року, коли формується бюджет.

Чи відбувався контроль за діяльністю ФОП Горбенко І.І.?

Звичайно контролюємо, всі заяви мешканців були відпрацьовані.

 

Несподіваним для чиновника виявилась інформація щодо відключення світла ФОП Гобребнко І.І. в місцях загального користування в деяких будинках в районі на що було отримано відповідь: «У вас є проблема, але я її почув вперше. Я розумію Ваше обурення ви маєте на будь-якому етапі відмовитися від послуг Горбенко І.І. та створити ОСББ».

Наприкінці директор КП зазначив «В якому стані не був би будинок та ким би він не обслуговувався першопричина надання неякісних послуг -  недостатня проплата».

         Менеджер проектів Олександр Ревебцов в ході семінару висвітлив питання: організації фінансово-економічної діяльності, складанню кошторису, ведення бухгалтерського обліку, залучення фінансових ресурсів з державних та міських бюджетів.

 

Керівник ресурсного центру підтримки ОСББ м. Первомайськ Сабліна Олена наголосила, що надасть підтримку з підготовки статуту, протоколу установчих та загальних зборів,веденню бухгалтерського обліку.

Що заважає процесу створення ОСББ на «Сахарному заводі», як зазначили присутні пасивність мешканців заважає їм сформувати реєстри співвласників для створення ОСББ ?!

 

Дійсно сьогодні необхідно вирішити або боротися за якість надання послуг, або брати відповідальність та приводити свої будинку в порядок власноруч.

 

Захід організовано в рамках проекту «НОМЕ - На шляху до реформ житлового сектора: підвищення потенціалу об'єднань власників житла в Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні» за фінансової підтримки Європейського союзу.