Сільські голови 9 районів Миколаївської області активізували рух правової допомоги у громадах.

17 червня у м. Вознесенську почався дводенний семінар-тренінг* в рамках проекту «Залучення органів місцевого самоврядування до надання безоплатної правової допомоги», основною метою якого є надання правових основ з важливих питань на селі, як запоруки реалізації права громадян на безоплатну первинну правову допомогу.

Представник Вознесенського Центру з надання вторинної правової допомоги, Петро Гнатюк, ознайомив учасників  з роботою Центру. Він доступно та цікаво розповів про систему безоплатної правової допомоги в Україні, а також засоби і шляхи отримання допомоги у представництві прав та інтересів громадян у суді, які забезпечує Центр.

         Тренер семінару, Усік Олексій, підготував учасникам актуальні теми, особливо цікавими з яких виявились теми стосовно децентралізації та реєстрації місця проживання особи за новими правилами.

Учасники активно приймали участь у дискусіях та охоче ділилися власним досвідом у розгляді та вирішенні звернень громадян із спадкових, земельних та інших питань. Наприкінці дня учасників настільки захопила дискусія на тему «Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин», що вони «забули» про вечерю….

Підсумовуючи перший день тренінгу, можна стверджувати, що він пройшов ефективно, емоційно та сприяв зародженню продуктивного діалогу та обміну цінним досвідом.

Працюємо далі….

 

*тренінг  відбувається у рамках Проект «Залучення органів місцевого самоврядування  до надання безоплатної первинної правової допомоги як ефективний механізм реалізації права на безоплатну правову допомогу» , виконується в рамках Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади  та Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»  Міжнародного фонду «Відродження».