Влада Вознесенська починає використовувати новітні медіа

9 травня в місті Вознесенськ пройшов майстер-клас «Використання новітніх медіа в роботі органів влади», організований громадською організацією «Агентство економічного розвитку» в рамках проекту  «Залучення громадськості до реформування системи надання адміністративних послуг на Миколаївщині».

В майстер-класі прийняли участь представники міського інформаційного відділу, управління освіти, центру надання адміністративних послуг, відділу забезпечення депутатської діяльності та    районного центру зайнятості.

В ході майстер-класу учасники дізнались про можливості новітніх медіа для підвищення ефективності роботи органів влади та налагодження ефективної комунікації з громадою. В першій частині заходу було надано загальний огляд існуючих медіа ресурсів, які органи влади можуть використовувати в своїй роботі, серед яких:

Вікіпедія - вільна енциклопедія, яку кожен може редагувати. Ресурс, який дозволяє у вільному режимі додавати авторські статі та інформацію про об’єкти, події, персоналії.  Інформація про місто Вознесенськ у Вікіпедії представлена досить добре, а от інші значущі поді  та місця, такі як загальноміський фестиваль VOZDANCE, спорткомплекс Водограй, центр надання адміністративних послуг  – відсутні, тому тут є над чим працювати. 

Профілі, сторінки Google та YouTube - канали – принципи роботи були розглянуті на прикладі існуючих ресурсів громадської організації Агентство економічного розвитку. Особливу цікавість у учасників виклала можливість проведення он-лайн конференції з трансляцією в прямому ефірі на каналі YouTube, та можливістю збереження запису для подальшого розповсюдження.

Інтерактивні мапи – ще один ресурс корпорації Google, який дозволяє створювати власні мапи, наносячи на них об’єкти, їх опис та  фотографії. Учасники ознайомились з мапою адміністративних послуг Миколаївської області, яка була створена для  підвищення поінформованості мешканців про нову  систему надання адміністративних послуг. На мапу нанесені всі центри  надання адміністративних послуг (ЦНАП) Миколаївської області та територіальні органи міграційної служби, які ще не передали своїх послуг до ЦНАП.

Соціальні мережі. Основну увагу було зосереджено на роботі з мережею Фейсбук. Було проведено огляд офіційних сторінок центральних органів влади. Практична робота базувалась на нещодавно створеній офіційній сторінці міської влади Вознесенська. В ході практичної роботи учасники потренувались у:

·         збільшенні підписчиків сторінки;

·         поширенні інформаційних матеріалів, відео та фото;

·         надання прав адміністратора, редактора та модератора сторінки;

·         створення подій, спільнот  та залучення учасників.

 

Зі слів начальника відділу  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Дворецької Лариси Іванівни:  «Майстер-клас був для мене корисним, я дізналася, як розширювати аудиторію підписчиків сторінки у Фейсбук. Також цікавою для мене була інформація про те, що за допомогою Ю-Тюб можна проводити онлайн-конференції. Нові знання обов’язково буду використовувати в своїй професійній діяльності, адже моя робота пов’язана з інформаційними технологіями».

Організатори планують провести ще два майстер-класи  в місті Миколаїв для представників інформаційних відділів райдержадміністрацій  та адміністраторів ЦНАП з усієї Миколаївської області. В результат очікується підвищення активності використання працівниками владних структур сучасних каналів донесення інформації до населення на налагодження двохсторонньої взаємодії задля прискорення суспільно важливих реформ.

***

 

Майстер-клас проходив в рамках проекту «Посилення спроможності місцевих ОГС в Миколаївській та Херсонській областях», який реалізується  МО «Нова генерація» у партнерстві з «Центром сприяння громадянській участі» та «Інститутом аналізу політики та стратегій» за фінансової підтримки Європейського Союзу.