Сміття, як мистецтво!

    Не знаєте, що робити зі сміттям – вихід є перетворіть його на мистецтво! Старий одяг, пластикові пляшки, кришки, диски… для когось це непотріб…а для борців за чистоту міста – це робочий матеріал для мистецьких шедеврів!  Так вирішили молоді волонтери – «борці за чистоту». Cьогодні ОСН «Лідер» в рамках проекту «Нове життя для сміття», що реалізується за підтримки проекту "Молоді футбольні волонтери: спорт і волонтерство для Цілей розвитку тисячоліття" запропонував привернути увагу мешканців міста до сортування та роздільного збору сміття - завдяки вторинному використанню сміття, а саме створення із нього – арт-обєктів. 

    Під час реалізації проекту було залучено до збору вторинних ресурсів більше 1000 учнів шкіл, які активно збирали та приносили для реалізації проекту: пластикові кришечки від пляшок (зібрано більше 1000 кришечок), ветош (старий одяг та речей господарського вжитку) зібрано більше 100 кг. речей, пластикові пляшки, вагонку, шини від автомобілів (4 шини) та копійки номіналом 1 копійка. Кількість зібраних ресурсів дозволила створити по справжньому незабутні арт-обєкти, а ініціатива молодих людей дозволила оздобити авторськими малюнками придбані для встановлення смітники, які стали справжньою окрасою та сприяють культурному ставленню до сміття мешканців, що будуть ними користуватись.

   

 За результатами проекту : створено та встановлено на дитячому майданчику біля дитячої лікарні  5 арт-об’єктів з втор ресурсів (столик та стілець оздоблені мозаїкою з пластикових кришечок, теплий светр для дерева, екзотичні пальми з пластикових пляшок, клумба зі скатів та декоративні  лелеки та дерево ). Залучено 18  учнів шкіл до створення арт -об’єктів. Придбані  урни для сміття, декоративно оздоблені  та  встановленні біля дитячого майданчика та місцях відпочинку на території лікарні.


 

    Таким чином, даний проект допоміг зробити місто Вознесенськ чистішим, і найголовніше змінити ставлення людей, особливо молоді до проблем твердих побутових відходів. Після завершення проекту встановленні арт-обєкти зі сміття будуть постійно привертати увагу мешканців до себе, і кожен,  хто їх буде бачити зможе згадувати або вести роздуми над тим, що він може зробити для досягнення однієї з важливих Цілей тисячоліття – забезпечення сталого екологічного розвитку.