Навіщо сортувати сміття ?

1.11.2012

    Сьогодні в нас багато говорять про екологію. Ця тема є не тільки актуальною, але ще й в певній мірі «модною». Проте рівень нашої екологічної свідомості яскраво демонструють пластикові пляшки, обгортки, що трапляються на кожному кроці. З кожним днем їх кількість зростає. Нам здається, що це питання має вирішувати влада, хоч відповідальність насправді несемо ми всі.
    Переробка сьогодні є найпрогресивнішим методом вирішення проблеми відходів. Повторній переробці підлягають папір, скло, металеві та алюмінієві банки, текстиль, пластик, органічні відходи. Усі ці матеріали, отримані при сортуванні, знаходять попит з боку організацій, які займаються прийомом вторинної сировини.
    Для всіх нас дуже важливо усвідомити, як це усвідомили мешканці розвинених країн, наскільки «сміттєвий вал» небезпечний для міста, довкілля. Не менш важливо й те, що й цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою. Щоб хоч якось призупинити процес накопичення відходів та засмічення нашого міста, необхідно навчитись їх правильно сортувати та використовувати повторно.
    У нашому випадку лише 2% населення міста дотримується роздільного збору сміття. Ми натикаємось на те, що свідомість 40 та 50-літньої людини змінити досить складно – затрачені зусилля, час та ресурси не приносять очікуваних результатів, тому було прийнято рішення залучити до вирішення проблеми молодих людей (школярів), які відкриті для сприйняття та навчання.
    В рамках проекту «Еко – молодь» Шкільні ініціативи з роздільного збору сміття» з 1 жовтня стартував конкурс «Життя без сміття». Метою проведення конкурсу є мотивація учнів та персоналу шкіл до роздільного збору твердих побутових відходів (ТПВ). В 11 навчальних закладах міста встановлені контейнери синього та жовтого кольору. Синій контейнер призначений для збору паперу, а жовтий – для пластику.
    Ми зробимо світ ЧИСТІШИМ, якщо:
    • "дбайливо" ставитимемося до сміття - пам'ятатимемо, що значну частину відходів можна й потрібно сортувати та переробляти;
    • уникатимемо непотрібної упаковки;
    • надаватимемо перевагу пакувальним матеріалам, які можна використати повторно, переробити, або які виготовлені з екологічно нешкідливих матеріалів.
    Пізніше для активних та ініціативних дітей будуть проводитись тренінги, окремо для молодших та старших класів. Під час тренінгів планується популяризувати роздільний збір відходів та культуру поводження з твердими побутовими відходами.
    Проект «Еко – молодь» Шкільні ініціативи з роздільного збору сміття» реалізується Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку» при фінансовій підтримці Корпусу миру США в Україні та Посольства Фінляндії в Україні.
    За додатковою інформацію можна звертатися до громадської організації «Агентство економічного розвитку» за тел. 3-22-50 або задавати питання у групі «Еко-молодь» vk.com/club42362964.