Що таке інформаційна картка і для чого вона потрібна?

15.05.2009
    Інформаційна картка являється документом в якому надається вичерпна інформація для мешканців, які звернулися до міської ради за отриманням певної послуги (безоплатна приватизація землі, дозвіл на прибудову, реєстрація юридичних або фізичних осіб). Інформаційні картки – це своєрідні підказки, які відображають алгоритм вирішення певного питання для клієнтів. В інформаційній картці вказується: перелік необхідних документів, місце отримання послуги, вартість послуги, де і коли можна отримати кінцевий результат, відповідальний за виконання, законодавча підстава та порядок оскарження у разі не отримання послуги у певні строки.
    Наприклад відкривши інформаційну картку по отриманню послуги «Державна реєстрація фізичної особи-підприємця» ми бачимо, що для того щоб зареєструвати фізичну особу-підприємця необхідно такий перелік документів:
  • Заповнена реєстраційна картка № 10 (береться у державного реєстратора);
  • Копія довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичної особи-платників податків та інших обов’язкових платежів (ідентифікаційний номер);
  • Документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця (квитанція);
  • Паспорт;
  • Нотаріально посвідчена письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю.
    Комплект документів необхідно передати в кабінет № 33 виконавчого комітету міської ради, ІІ поверх.
    Вартість послуги буде складати 34 грн., також в цій графі вказується куди саме необхідно сплатити ці кошти.
    Термін виконання складає два робочих дні з дати надходження документів
    Відповідальний за виконання державний реєстратор Виконавчого комітету Вознесенської міської ради, телефон 3-30-03
    В розділі Опис дій зазначається послідовність дій посадової особи по реєстрації фізичної особи-підприємця.
    Місце отримання відповіді кабінет № 33 виконавчого комітету Вознесенської міської ради, ІІ поверх
    Результат послуги - Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця
    Порядок оскарження Відмову у проведенні державної реєстрації фізичної особи-підприємця може бути оскаржено у суді.
    Відповідальність Державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної відповідальності несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом.
    Законодавча підстава Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» 15 травня 2003 року, № 755-IV.
    Отже використання громадянами інформаційних карток дозволить пришвидшити та спростити процес отримання будь-якої послуги від міської ради. На сьогоднішній день в міській раді зареєстровано 89 послуг на кожну з яких розроблені інформаційні картки. Кількість послуг, що надаються міською радою можуть змінюватися враховуючи зміни до законодавства та появою нових послуг. Інформаційні картки розповсюджуються безкоштовно, для вільного користування їх можна знайти на інформаційному стенді на першому поверсі виконавчого комітету Вознесенської міської ради та безпосередньо у відділах та управліннях, що надають послуги. Додаткову інформацію по системі ISO 9001 (реєстр послуг, політика якості та етичний кодекс) можна отримати на сайті міської ради www.voznesensk.org в рубриці «Система управління якості».
    Інформація надана в рамках проекту «Громадський моніторинг якості надання адміністративних послуг», який реалізується при фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження». Пропозиції щодо підвищення якості надання послуг Вознесенською міською радою або по удосконаленню інформаційних карток просимо направляти на адресу м. Вознесенськ, вул. Леніна, 41 ІІ поверх, на електронну скриньку aerbox@ukr.net або за телефоном 3-22-50.