Перешкоди та прояви корупції на шляху оформлення права оренди на землю.

Соціологічне дослідження

     Соціологічне дослідження на тему «перешкоди та прояви корупції на шляху оформлення права оренди на землю» проведено Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська». У опитуванні приймали участь мешканці міста, які вже скористалися своїм правом та оформили оренду на земельну ділянку.
     Головною метою даного дослідження було визначення основних перешкод та корупційних проявів на шляху оформлення землі в оренду громадянами та суб’єктами господарювання м. Вознесенська та подальше використання результатів дослідження в ході розробки рекомендацій по їх усуненню.
     Земельні питання завжди були болючими, як для населення, так і для органів місцевої влади – земля, як джерело доходу, земля як місце, де знаходиться будинок, земля як частка Батьківщини. Висока вартість процедури для звичайних мешканців міст та селищ ставали справжніми проблемами на шляху реалізації громадянами свого права.
     З метою визначення процедури громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» в рамках реалізації проекту «Дослідження якості муніципальної послуги з оформлення права оренди землі» було проведено дослідження існуючої ситуації у сфері оренди землі в місті. В ході проведення аналізу було встановлено, що в місті Вознесенську орендні відносини зарегульовані на засадах строгого виконання вказівок та рекомендацій колишнього Держкомзему , які в більшості своїй не кореспондуються із нормами Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі" та значно здорожують та ускладнюють процедуру для потенційних орендарів.
     Це соціологічне дослідження було спробою надати підказки місцевій владі та громаді, як зробити процедуру оренди земельних ділянок прозорішою, зручнішою для громадян, показати які проблеми є найгострішими, чого потрібно остерігатись та чи є елементи корупції у цій сфері. Як дослідники, сподіваємось, що ця інформація дійсно буде у пригоді для практиків сфери земельної приватизації та дозволить спростити процедуру Дякуємо всім, кого зацікавили результати цього дослідження.


Вікторія Аверкова
Виконавчий директор
ГО „Агентство економічного розвитку м. Вознесенська”