Оцінка ефективності застосування посадовими особами органів місцевого самоврядування Положення про порядок безоплатної приватизації землі

Соціологічне дослідження

    Соціологічне дослідження проведено Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська». У опитуванні приймали участь мешканці міста, які вже скористалися своїм правом на безоплатну приватизацію землі. Головною метою даного дослідження було визначення ефективності застосування посадовими особами Положення про порядок безоплатної приватизації землі, визначення основних недоліків в його застосуванні та формування рекомендацій по їх усуненню.
    Земельні питання завжди були болючими, як для населення, так і для органів місцевої влади – земля, як джерело доходу, земля як місце, де знаходиться будинок, земля як частка Батьківщини. Не до кінця врегульовані законом питання виділення та приватизації землі, висока вартість процедури для звичайних мешканців міст та селищ ставали справжніми проблемами на шляху реалізації громадянами свого права.
    З метою визначення ефективності використання посадовими особами у своїй роботі норм Положення про порядок безоплатної приватизації землі, у серпні 2008 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління земельними ресурсами» було проведено дослідження існуючої ситуації у сфері здійснення безоплатної приватизації землі громадянами в 2008 р. Прийняте сесією міської ради рішення № 14 ХХVIII сесії 5 скликання від 26.12.07 р. «Про затвердження Положення про порядок безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадянам м. Вознесенська» було покликано змінити ситуацію в сфері реалізації громадянами прав на землю – спростити, скоротити та зробити більш прозорою, зрозумілою та доступною для громадян процедуру безоплатної приватизації землі.
    Це соціологічне дослідження було спробою визначити - чи застосовують органи місцевого самоврядування Положення про порядок безоплатної приватизації землі та оцінити, яким чином дане Положення вплинуло на ситуацію в сфері безоплатної приватизації землі, які проблеми є найгострішими, чого потрібно остерігатись та чи є елементи корупції у цій сфері. Як дослідники, сподіваємось, що ця інформація дійсно буде у пригоді для практиків сфери земельної приватизації та дозволить покращити процедуру.
    Соціологічне дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI). Зміст даного дослідження є винятково відповідальністю громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» та не обов’язково відображає погляди USAID, МСС, MSI та уряду США
    Дякуємо всім, кого зацікавили результати цього дослідження.

Вікторія Аверкова
Виконавчий директор
ГО „Агентство економічного розвитку м. Вознесенська”