Перешкоди та прояви корупції на шляху оформлення прибудинкової території мешканцями багатоквартирних житлових будинків

Соціологічне дослідження

    Соціологічне дослідження на тему «Перешкоди та прояви корупції на шляху оформлення прибудинкової території мешканцями багатоквартирних житлових будинків» проведено Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська»» в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління земельними ресурсами». У опитуванні приймали участь мешканці багатоквартирних будинків міста, які мають бажання оформити правовстановлюючі документи на прибудинкову територію.
    В рамках реалізації проекту планується визначити перешкоди, корупційні прояви та адміністративні бар’єри на шляху отримання громадянами правовстановлюючих документів на прибудинкову територію необхідної для обслуговування багатоквартирного житлового будинку в м. Вознесенську
    Головною метою даного дослідження було визначення оцінки ситуації в сфері реалізації прав мешканців багатоквартирних житлових будинків на безоплатну приватизацію землі та визначення основних перешкод на шляху реалізації даного права.
    Це соціологічне дослідження було спробою надати підказки місцевій владі та громаді, як зробити процедуру виготовлення правовстановлюючих документів на прибудинкову територію прозорою, зрозумілою та зручною для громадян, показати які проблеми є найгострішими, чого потрібно остерігатись та чи є елементи корупції у цій сфері. Як дослідники, сподіваємось, що ця інформація дійсно буде у пригоді для практиків в сфері земельної приватизації та дозволить спростити процедуру.
    Соціологічне дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху оформлення прибудинкової території мешканцями багатоквартирних житлових будинків» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI). Зміст даного дослідження є винятково відповідальністю громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» та не обов’язково відображає погляди USAID, МСС, MSI та уряду США
    Дякуємо всім, кого зацікавили результати цього дослідження.

Вікторія Аверкова
Виконавчий директор
ГО „Агентство економічного розвитку м. Вознесенська”