Рівень готовності мешканців багатоквартирних будинків до впровадження енергозберігаючих технологій

Соціологічне дослідження
    Проблеми енергоспоживання сьогодні стали однією з найактуальніших проблем людства. Україна є енергозалежною державою, оскільки з кожним роком потреби в обсягах енергії з різних джерел (газ, нафта, вугілля, уран тощо) тільки збільшуються. Однією з найбільш енергозатратних сфер в Україні став саме житловий фонд.
   Для міста Вознесенська така проблема теж є нагальною. Для того щоб ситуація не набула загрозливих масштабів необхідно вже сьогодні здійснювати кроки по зменшенню енергозатратності житлових будинків.
   Дане соціологічне дослідження проводилось громадською організацією «Агентство економічного дослідження» в рамках проекту «Аналіз місцевої політики енергозбереження та енергоефективності в житловому господарстві міста» метою якого є забезпечення врахування інтересів зацікавлених груп громадян в ході розробки та реалізації місцевої політики в сфері енергозбереження в житловому секторі міста.
   За результатами проведеного дослідження вдалось побачити відношення мешканців багатоквартирних будинків до проблем здорожчання енергоресурсів та зростання обсягів споживання а також визначити рівень готовності та можливостей громадян приймати участь у впровадженні енергозберігаючих заходів в багатоквартирних будинках.
   Результати дослідження будуть використання під час розробки рекомендацій щодо запровадження механізмів взаємодії всіх зацікавлених сторін в ході підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків міста Вознесенськ.

Сергій Аверков
Голова Правління
ГО „Агентство економічного розвитку”

Програма соціального дослідження та характиристика респондентів
(завантажити файл)

Рівень місячних витрат мешканців ОСББ на оплату енергоресурсів
(завантажити файл)

Готовність мешканців до впровадження енергозберігаючих заходів
(завантажити файл)

Внутрішні резерви, які можуть бути використані для впровадження енергозберігаючих заходів
(завантажити файл)

Висновки
(завантажити файл)